preloader

Synero Protect (10ha) csomag I.

A legjobb árak eléréséhez LÉPJ BE vagy REGISZTRÁLJ és ha kell alkudj!

3*5L Synero + 1L Fentrol CS

A I-es forgalmi kategóriába eső termékek átvételéhez érvényes zöld könyv és növényvédelmi szerződés vagy kiállított növényvédelmi-növényorvosi vény szükséges.

Szabályozás:

A növényvédelmi tevékenységről szóló 43/2010. (IV. 23.) FVM rendelet módosítása értelmében a szakirányító a továbbiakban kizárólag olyan személy részére állíthat ki növényorvosi vényt, akivel a növényvédelmi szolgáltatás nyújtásáról írásbeli szerződést kötött.

A rendelet szerint a szerződés időtartamának - a közterületek kivételével - legalább egy vegetációs időszakot kell felölelnie, mely az elővetemény betakarításától a fő növény betakarításáig tart. Amennyiben a vegetációs időszak az adott kultúra tekintetében (pl. őszi búza, őszi káposztarepce) a rendelet a hatályba lépésének időpontjában már megkezdődött, úgy a szerződés időtartama kivételesen rövidebb időszakra is szólhat.

A jelenleg érvényben lévő szabályozás értelmében ez a termék csak üzletünkben személyesen átvehetőek. Futárszolgálattal kiszállítása nem lehetséges.

Leírás

Synero

Előírt növényvédelmi technológia:

A készítmény egy vegetációs időszakban csak egy alkalommal használható! Valamint ugyanazon a területen csak háromévenként használható!

Őszi káposztarepce kultúrában a készítményt preemergens kijuttatás esetén a kultúrnövény vetése után 3 napon belül kell kijuttatni 1,2 l/ha dózisban, jól elmunkált aprómorzsás talajfelszínre. A jó hatékonysághoz a kezelést követő 2 héten belül 10-20 mm csapadék szükséges. Fontos, hogy a kultúrnövény magját legalább 1,5 cm vastag földréteg takarja. Az alacsony humusztartalmú, laza homoktalajokon posztemergens kezelés elvégzése javasolt.

Állománykezelés esetén ősszel 1,5 l/ha dózisban, korai posztemergensen a kultúrnövény szikleveles korától 5 leveles fejlettségéig kell a készítményt kijuttatni. A magról kelő kétszikű gyomnövények szikleveles-2 leveles korban a legérzékenyebbek.

A kezelést 10-25°C közötti hőmérsékleten kell elvégezni.

A kezelést követően átmeneti levéltorzulásos tünetek jelentkezhetnek (elsősorban heves esőzések után), amit a repce maradandó károsodás és terméskiesés nélkül kinő.

A növényi maradványoknak a kezelt táblán kell maradniuk. A kezelt repce maradványait a lehető leggyorsabban a talajba kell dolgozni.

Őszi kijuttatás és normál vetésváltás esetén a betakarítást követő ősszel kalászos gabona (15 cm mély talajművelés után) vagy a következő év tavaszán bármi vethető.

Őszi kijuttatás és a repce téli kipusztulása esetén a következő év tavaszán tavaszi gabona, kukorica, olajretek, mustár, tavaszi repce, cirok, köles, fénymag, hagymaféle, kender vethető.

Extrém száraz időjárási viszonyok fokozzák az utóhatás kockázatát.

A metazaklór hatóanyag a HRAC „K” herbicidcsoporton belül a klóracetamid hatóanyagcsoportba, a pikloram és az aminopiralid hatóanyag a HRAC „O” herbicidcsoporton belül a piridiloxil-alkán-karbonsavak hatóanyagcsoportba sorolható.

Légi kijuttatás: nem engedélyezett

 

Fentrol CS

„A Fentrol CS azonos a 444/2006. NTKSZ számon engedélyezett Rapid CS rovarölő permetezőszerrel.”

Virágzó kultúrákban vagy mézharmat és virágzó gyomnövények jelenléte esetén, illetve ha a területet bármely okból a méhek látogatják, kizárólag méhkímélő technológiával juttatható ki. Ilyenkor a védekezés csak a méhek repülési időszakának befejezését követően, legkorábban a csillagászati naplemente előtt egy órával kezdhető meg. A kezelést 23 óráig be kell fejezni, illetve 23 órától a következő nap alkonyatáig szüneteltetni kell.

Kalászos kultúrákban a vetésfehérítő bogár elleni permetezéseket a bogarak kártételi küszöbértékének (5-15 bogár/10 hálócsapás) ismeretében, általánosan a bogarak táblára történő tömeges betelepedési időszakában, illetve a lárvák tömeges kelése idején kell elvégezni. A gabonalevél-tetvek elleni permetezéseket a fertőzött növényállomány ismeretében a levéltetű kolóniák tömeges kialakulása előtt, általánosan a kalászosok szárba indulásától a virágzásig terjedő időszakban célszerű elvégezni.

Őszi káposztarepcében a védekezést repcedarázs fiatal lárváinak a betelepülésekor kell elkezdeni. Növényenként általánosan 2 db álhernyó megjelenésekor indokolt a védekezés. A kártevő elleni permetezések helyes agrotechnika alkalmazása mellett, az árvakelések irtásával részben mellőzhetők. A repcében egyéb levél, hajtás, virág és terméskárosító ellen (repce-fénybogár, repceszár-ormányos és repcebecő-ormányos, repcebolha) a kezeléseket a kártevők táblára történő betelepedési időszakában, az imágó létszám figyelemmel kísérése mellett javasolt elvégezni. Repcebolha esetén a károsított levélfelület ismeretében kell dönteni a védekezések szükségességéről. Virágzó repcében a készítmény csak méhkímélő technológiával használható fel.

Napraforgóban károsító levéltetvek ellen a védekezéseket lehetőség szerint a virágzás előtti időszakban az első kis kolóniák megjelenésekor indokolt elvégezni. A környező területekről betelepedő mezei poloskák elleni védekezésekről növényvizsgálat alapján lehet dönteni. Ha az imágók száma növényenként legalább 4 db a védekezések minden esetben javasoltak.

Borsóban a levéltetvek elleni védekezéseket a kártevők megjelenésekor, a táblára történő betelepedésekor az első össze nem függő kolóniák kialakulása előtt kell megkezdeni. A levéltetvek borsó táblára történő betelepedése és felszaporodása sárgatálas megfigyeléssel követhető nyomon. Bagolylepkék lárvái ellen a védekezéseket rajzásmegfigyelés ismeretében a fiatal L1-L2 fejlődési stádiumú hernyók ellen kell elvégezni, idősebb hernyók ellen a védekezések hatékonysága csökken. A kezeléseket általánosan 1-2 lárva/m2 kártételi küszöbérték elérésekor javasolt elvégezni. A permetlé mennyiségét a lombfelület nagyságától függően kell megválasztani. A permetléhez borsóban való alkalmazásakor tapadásfokozó szer hozzáadása szükséges. A tenyészidőszakban maximum 2 db kezelés engedélyezett.

A kezelt kultúrnövény és a károsító(k) kezeléskori fenológiai stádiumai:

  • Kalászosokban szárba indulástól virágzás végéig BBCH 30BBCH 69
  • Káposztarepcében becőképződésig BBCH 79,
  • Napraforgóban virágzás végéig BBCH 69,
  • Borsóban levéltetvek,bagolylepkék lárvái ellen virágzás előtt és hüvelyképződési stádiumban BBCH 30-BBCH 70

Lakossági felhasználásra vonatkozó előírások (dózisok):

Kalászosokban, napraforgóban, borsóban és mákban 0,02-0,03 % permetléoldathoz szükséges szer mennyisége: 2-3 ml /10 liter vízhez,

káposztarepcében 0,01-0,02 % permetléoldathoz a szükséges szer mennyisége: 1-2 ml /10 liter vízhez.

A gamma-cihalotrin IRAC „3A” típusú nátriumion-csatorna módosító, kontakthatású (nem felszívódó) hatóanyag.

Légi kijuttatás: nem engedélyezett.

Ez a termékleírás tájékoztató jellegű, a készítmény felhasználása előtt olvassa el a címkéken található használati utasítást!

Információk

Paraméter Érték
GyártóKWIZDA
Rendeltetésgyomirtó + rovarölõ szer
KészletRendelésre

Mellékletek

Morainput logó
M input logó
Maros farmer logó
M Aqua logó
Biokal logó
Inpex logó
M gold logó