A legjobb árak eléréséhez LÉPJ BE vagy REGISZTRÁLJ és ha kell alkudj!
24*1 l AmistarTop + 40*1 kg Affirm
A I-es forgalmi kategóriába eső termékek átvételéhez érvényes zöld könyv és növényvédelmi szerződés vagy kiállított növényvédelmi-növényorvosi vény szükséges.
Szabályozás:
A növényvédelmi tevékenységről szóló 43/2010. (IV. 23.) FVM rendelet módosítása értelmében a szakirányító a továbbiakban kizárólag olyan személy részére állíthat ki növényorvosi vényt, akivel a növényvédelmi szolgáltatás nyújtásáról írásbeli szerződést kötött.
A rendelet szerint a szerződés időtartamának - a közterületek kivételével - legalább egy vegetációs időszakot kell felölelnie, mely az elővetemény betakarításától a fő növény betakarításáig tart. Amennyiben a vegetációs időszak az adott kultúra tekintetében (pl. őszi búza, őszi káposztarepce) a rendelet a hatályba lépésének időpontjában már megkezdődött, úgy a szerződés időtartama kivételesen rövidebb időszakra is szólhat.
A jelenleg érvényben lévő szabályozás értelmében ez a termék csak üzletünkben személyesen átvehetőek. Futárszolgálattal kiszállítása nem lehetséges.
Amistar Top
Paradicsomban legkésőbb az első tünetek megjelenésekor 8-10 napos időközökkel, 400-600 l/ha vízmennyiséggel,
paprikában a virágzás kezdetén, fővirágzásban és virágzás végén (8-10 naponta) 600-1000 l/ha vízmennyiséggel,
tojásgyümölcsben a kórokozók fertőzési veszélyétől függően az oldalhajtások képződésétől érésig 7-10 naponta, 500-1000 l/ha vízmennyiséggel,
káposztafélékben a fertőzés észlelésétől 14 naponta, 500-600 l/ha vízmennyiséggel,
gyökérzöldségekben a fertőzés észlelésétől 14 naponta, 400-600 l/ha vízmennyiséggel,
spárgában a fertőzés észlelésétől 14 naponta, 500-800 l/ha vízmennyiséggel,
póréhagymában a fertőzés észlelésétől 12 naponta, 400-600 l/ha vízmennyiséggel célszerű kijuttatni.
Hagymafélékben peronoszpóra, alternária és szürkepenész ellen a permetezéseket megelőző jelleggel, de legkésőbb az első tünetek megjelenésekor célszerű megkezdeni, majd a fertőzés erősségétől függően 14 nap elteltével megismételni.
Zöldborsóban lisztharmat, peronoszpóra, aszkohitás betegség és rozsda ellen a kezelést preventív módon, virágzás körül ajánlott elvégezni.
Levélpetrezselyemben, levélzellerben, kaporban és korianderben a permetezéseket megelőző jelleggel, vagy az első tünetek megjelenésekor kell elkezdeni. A kezeléseket 14 naponta, 400-600 l/ha vízmennyiséggel kell elvégezni.
Torma gombás betegségei ellen a növényvédő szert előrejelzésre alapozva, megelőző jelleggel kell kijuttatni. A permetezés szükség esetén 14 nap múlva megismételhető.
Édesköményben a permetezéseket előrejelzésre alapozva preventív módon kell elvégezni az említett gombás betegségek ellen 300-600 l/ha lémennyiséggel.
Spenót és sóskában a permetezéseket a fertőzés helyzetétől függően maximum 3 alkalommal, 12-14 naponta, preventív módon kell elvégezni.
Salátafélékben a gombaölő szer peronoszpóra, fehérpenész és szürkepenész ellen használható fel 6 leveles állapottól. A permetezéseket megelőző jelleggel kell megkezdeni.
Articsókában a gombaölő szert lisztharmat és szürkepenész ellen lehet felhasználni egy vegetációban összesen 3 alkalommal. A permetezéseket preventív módon, de legkésőbb az első tünetek megjelenésekor kell elvégezni.
Sárgadinnyében, cukkiniben, sütőtökben és spárgatökben a készítményt a betegségek ellen megelőző jelleggel, más gombaölő szerekkel váltogatva kell felhasználni.
Szamócában lisztharmat, antraknózis (Colletotrichum acutatum) gnomóniás- valamint a levélfoltbetegségek ellen a permetezéseket megelőző jelleggel kell megkezdeni, melyet a fertőzési nyomástól függően 2 alkalommal meg lehet ismételni.
Díszfák, díszcserjék és dísznövények gombás betegségei ellen a gombaölő szer 0,6-1,0 l/ha-os dózisban használható fel. A permetezéseket megelőző jelleggel, de legkésőbb az első tünetek kialakulása után kell elkezdeni. Szükség esetén a kezelést 10-14 nap múlva meg lehet ismételni. Erős fertőzési nyomás esetén a magasabb dózis használata javasolt. Minden kultúrában fontos a jó permetléfedést biztosító kijuttatás-technika alkalmazása.
Csicsókában a gombaölő szer lisztharmat és fehérpenész ellen használható fel. A permetezéseket megelőző jelleggel, de legkésőbb az első tünetek megjelenésekor kell megkezdeni.
Gyógy- és fűszernövényekben (macskagyökér, kamilla, orvosi csucsor, körömvirág, orbáncfű, máriatövis, levendula, gyapjas gyűszűvirág, cickafark, vasfű, konyhakömény, ánizs,) peronoszpóra, lisztharmat, rozsda, fehérpenész valamint az alternáriás-, szeptóriás- és fómás betegségek ellen a gombaölő szert megelőző jelleggel, de legkésőbb az első tünetek megjelenésekor kell felhasználni.
Rizsben a betegségek elleni kezelést előrejelzésre alapozottan, megelőző jelleggel szükséges elvégezni a zászlóslevél megjelenése és a bugahányás kezdete közötti időszakban. A fertőzésre hajlamosító körülmények között a permetezést javasolt megismételni a bugák 50-75%-ának megjelenésekor. Nagy fertőzési nyomásban a nagyobb dózis kijuttatása indokolt.
Édesburgonyában lisztharmat ellen a kezelést megelőző jelleggel, de legkésőbb az első tünetek megjelenésekor javasolt elvégezni.
A permetlé mennyiségét a művelésmódtól, a védendő növényfelület nagyságától, és az alkalmazott növényvédelmi berendezés típusától függően kell megválasztani.
Hatásmechanizmus: azoxistrobin: sejtlégzés gátló hatóanyag (FRAC kód: 11) difenokonazol: szterol bioszintézis gátló hatóanyag (FRAC kód: 3)
Légi kijuttatás: nem engedélyezett.
Affirm
Alma, körte, és szőlő kultúrákban molykártevők ellen feromoncsapdás rajzásmegfigyeléshez igazítva kell a kezelést elvégezni a tojásrakás után, a lárvák tömeges kelése kezdetén. A védekezést a rajzás intenzitásától függően 7-10 naponként lehet megismételni.
Szabadföldi és hajtatott paprika, paradicsom, zöldbab, uborka, cukkini, dinnye, tök és saláta kultúrákban a gyapottok-bagolylepke ellen feromoncsapdás rajzásmegfigyeléshez igazítva kell a kezelést elvégezni a tojásrakás után, a lárvák tömeges kelése kezdetén. A védekezést a rajzás intenzitásától függően 7-10 naponként lehet megismételni. Súlyos fertőzésveszély fennállásakor a nagyobb dózis alkalmazása ajánlott. Minden esetben törekedni kell az egyenletes és teljes permetléfedésre, még a lombozat belsejében is!
Szabadföldi zöldborsó, karfiol, brokkoli, fejes káposzta, bimbóskel, kínai kel és fodroskel kultúrákban a borsómoly, a káposztalepke, a fehér lepkék, a káposzta-bagolylepke, a gamma bagolylepke, a káposztamoly, a saláta-bagolylepke, és a gyapottok-bagolylepke ellen feromoncsapdás rajzásmegfigyeléshez igazítva kell a kezelést elvégezni a tojásrakás után, a lárvák tömeges kelése kezdetén. A védekezést a rajzás intenzitásától függően 7-10 naponként lehet megismételni. Minden esetben törekedni kell az egyenletes és teljes permetléfedésre, még a lombozat belsejében is! A permetléhez javasolt nedvesítő szert adagolni.
A permetlé mennyiségét a lombfelület nagyságától, valamint az alkalmazott géptípustól függően kell megválasztani.
Hatásmechanizmus: az emamektin benzoát IRAC „6” besorolású glutamát-függő klorid-ioncsatorna blokkoló gyomor méreg.
Légi kijuttatás: nem engedélyezett.
Ez a termékleírás tájékoztató jellegű, a készítmény felhasználása előtt olvassa el a címkéken található használati utasítást!
Paraméter | Érték |
---|---|
Gyártó | SYNGENTA |
Rendeltetés | Gombaölõ + rovarölõ szer |
Készlet | Rendelésre |