preloader
Decis Forte 1L rovarölõ szer I.

Decis Forte 1L rovarölõ szer I.

A legjobb árak eléréséhez LÉPJ BE vagy REGISZTRÁLJ és ha kell alkudj!

  • Kategória:
  • Cikkszám:
    IN001593
  • Forgalmi kategória:
    I.
  • Gyártó:
    BAYER

A I-es forgalmi kategóriába eső termékek átvételéhez érvényes zöld könyv és növényvédelmi szerződés vagy kiállított növényvédelmi-növényorvosi vény szükséges.

Szabályozás:

A növényvédelmi tevékenységről szóló 43/2010. (IV. 23.) FVM rendelet módosítása értelmében a szakirányító a továbbiakban kizárólag olyan személy részére állíthat ki növényorvosi vényt, akivel a növényvédelmi szolgáltatás nyújtásáról írásbeli szerződést kötött.

A rendelet szerint a szerződés időtartamának - a közterületek kivételével - legalább egy vegetációs időszakot kell felölelnie, mely az elővetemény betakarításától a fő növény betakarításáig tart. Amennyiben a vegetációs időszak az adott kultúra tekintetében (pl. őszi búza, őszi káposztarepce) a rendelet a hatályba lépésének időpontjában már megkezdődött, úgy a szerződés időtartama kivételesen rövidebb időszakra is szólhat.

A jelenleg érvényben lévő szabályozás értelmében ez a termék csak üzletünkben személyesen átvehetőek. Futárszolgálattal kiszállítása nem lehetséges.

Kultúra Károsító Dózis É.V.I
búza (tavaszi, õszi), tritikálé, rozs, árpa, (tavaszi, õszi), zablevéltetvek, vetésfehérítõ bogarak, gabona poloskák0,0625l/ha30
burgonyaburgonyabogár, levéltetvek0,075l/ha7
káposztarepce (õszi), mustár, olajreteklevéltetvek,repcebecõ-ormányos, repcebolha, repcedarázs, repcefénybogár, nagy repceormányos, repceszár-ormányos, káposztabolhák0,075l/ha45
cukorépa, karórépa, takarmányrépacukorrépalégy, levéltetvek, lombrágó hernyók, tripszek0,075l/ha30
kelbimbó, fejeskáposzta, karfiolkáposztalégy, lombrágó hernyók0,075l/ha7
brokkoli, karalábé, kínai kellombrágó hernyók0,075l/ha7
paradicsom, tojásgyümölcslevéltetvek,gyapottokbagolylepke, tripszek0,125/l/ha3
napraforgólevéltetvek0,075l/ha60
szemes kukoricaamerikai kukoricabogár0,125/l/ha30
csemege kukoricakukoricamoly, gyapottok-bagolylepke, levéltetvek0,125/l/ha3
szamócalevéltetvek, szamóca-bimbólikasztó0,075l/ha3
sárgarépa, pasztinák, gyökérzellerlevéltetvek, kártevõ lepkék, sárgarépalégy, tripszek0,125/l/ha7
retek, feketeretek, tormalevéltetvek, tripszek, vetési bagolylepke, ipszilon bagolylepke, tavaszi káposztalégy0,075l/ha7
lentripszek0,075l/ha45
szõlõ (bor)szõlõmolyok, amerikai szõlõkabóca0,075l/ha30
szõlõ (csemege)szõlõmolyok, amerikai szõlõkabóca0,075l/ha7

Leírás

Előírt növényvédelmi technológia:

Virágzó kultúrákban vagy mézharmat és virágzó gyomnövények jelenléte esetén, illetve ha a területet bármely okból a méhek látogatják, kizárólag méhkímélő technológiával juttatható ki. Ilyenkor a védekezés csak a méhek repülési időszakának befejezését követően, legkorábban a csillagászati naplemente előtt egy órával kezdhető meg. A kezelést 23 óráig be kell fejezni, illetve 23 órától a következő nap alkonyatáig szüneteltetni kell.

Őszi káposztarepcében, mustárban és olajretekben repcedarázs esetében a fiatal lárvák ellen kell időzíteni a védekezést (szikleveles – néhány lombleveles állapot). A repce-fénybogarak elleni védekezés szükségességéről egyedszámának felmérése alapján lehet dönteni. Növényenként 5 repce-fénybogár előfordulása esetén javasolt a védekezést elvégezni. Ismétlődő betelepedés esetén 14 nap múlva a permetezés megismételhető. A repce-fénybogár elleni kezelések a területen előforduló egyéb károsítók (repceszár-ormányos, repcebecő-ormányos) ellen is hatékonyak.

Kalászosokban a vetésfehérítő bogarak, a levéltetvek és a gabonapoloskák elleni permetezést az imágók táblára történő betelepedése, ill. a lárvák tömeges kelése idején kell elvégezni. A védekezés szükségességéről az egyedszámok felmérése alapján lehet dönteni.

Cukorrépában, karórépában és takarmányrépában a permetezést a levéltetvek ellen a kártevők tömeges megjelenésekor, a bagolylepkék lárvái ellen a lárvakelés időszakában javasolt elvégezni. A bagolylepkéknél nemzedékenként általában egy védekezés indokolt, azonban elhúzódó lárvakelés, vagy erős fertőzés esetén - más készítménnyel történő - ismételt védekezés lehet szükséges.

Cukorrépában, karórépában és takarmányrépában a cukorrépalégy ellen kettő-négy leveles állapottól szükséges védekezni.

Fejes káposzta, kelbimbó, karfiol, brokkoli kultúrákban a magról vetett vagy kiültetett állomány káposztalégy elleni védelmét 3-4 leveles állapotban, illetve palántaneveléskor szükséges megkezdeni. Bagolylepkék hernyói ellen a lárvák korai (L1-L2-es) fejlődési állapotában javasolt védekezni.

Burgonyában burgonyabogár ellen a permetezést rendszeresen végzett növényvizsgálatra alapozva, a fiatal (L1-L2 fejlődési állapotú) lárvák ellen kell időzíteni.

Paradicsomban, tojásgyümölcsben, napraforgóban, burgonyában, takarmányrépában, sárgarépában, pasztinákban, gyökér zellerben, fekete retekben, tormában és szamócában a levéltetvek elleni védekezéseket előrejelzésre alapozva, az első levéltetű telepek megjelenésekor ajánlott megkezdeni. Ennek időpontja a lombozat rendszeres vizuális megfigyelésével állapítható meg.

Paradicsomban és tojásgyümölcsben üvegházi liszteske ellen a kezelést a kártevő megfigyelésére alapozottan, az első kis kolóniák kialakulása előtt célszerű elkezdeni. A készítmény a fiatal, L1 és L2 fokozatú lárvák ellen hatásos. A védekezést az imágókra és a fiatal lárvákra irányozva célszerű elvégezni.

Retekben, fekete retekben, paradicsomban, tojásgyümölcsben, sárgarépában, pasztinákban, gyökér zellerben, tormában, karalábéban, kínai kelben és takarmányrépában a bagolylepkék elleni védekezést előrejelzésre (szexferomon csapdás megfigyelés, valamint tojáscsomó vizsgálat) alapozva, a lepkék tojásrakását követően, a tömeges lárvakelés kezdetén célszerű elvégezni.

Paradicsomban, tojásgyümölcsben, retekben, fekete retekben, sárgarépában, pasztinákban, gyökér zellerben, cukorrépában, karórépában, takarmányrépában és lenben károsító tripszfajok ellen az állományba betelepedő egyedek megjelenésekor szükséges a védekezést elkezdeni.

Szamócában a szamóca-bimbólikasztó elleni védekezést az első virágzatok megjelenésekor javasolt elkezdeni.

Borszőlőben és csemegeszőlőben a szőlőmolyok elleni védekezést előrejelzésre (szexferomon csapdás megfigyelés, valamint tojáscsomó vizsgálat) alapozva, a lepkék tojásrakását követően, a tömeges lárvakelés kezdetén célszerű elvégezni. Az amerikai szőlőkabóca ellen az L3-L4 fokozatú lárvák, valamint a később megjelenő imágók rajzása idején javasolt a védekezést végre hajtani.

Szemes kukoricában és csemegekukoricában a kukoricamoly és a bagolylepkék rajzását alapul véve a fiatal lárvák megjelenésekor célszerű kijuttatni a készítményt. A kukoricamoly rajzását fénycsapda segítségével lehet nyomon követni. A kukoricabogár imágói elleni védekezés célja a bogarak tojásrakás előtti gyérítése, a jövő évi lárvakártétel mérséklése, valamint a bibeszálak lerágásának, ezáltal a hiányos termékenyülésnek az elkerülése. A védekezést a tömeges rajzás idejére, a bogarak tojásrakása előtti időre kell időzíteni. A bogarak rajzásdinamikájáról sárga ragadós csapdák segítségével, a tojásrakásról az imágók tojástartalmának egyedi vizsgálatával (a bogarak potrohának enyhe megnyomásával és kézi nagyító segítségével) lehet tájékozódni. Ha a nővirágzás még nem haladta meg az 50 %-ot és egyidejűleg a zöld bibeszálak 1,5 cm-re történt visszarágása már észlelhető a táblában, célszerű haladéktalanul megkezdeni a védekezést. A kukorica pollenszóródása (hímvirágzása) idején, illetve ha a védendő táblán virágzó gyomok, vagy a környezetében egyéb virágzó kultúra található, a szer csak méhkímélő technológiával juttatható ki. Ilyenkor a védekezés csak a méhek repülési időszakának befejezését követően, legkorábban a csillagászati naplemente előtt egy órával kezdhető meg. A kezelést éjfélig be kell fejezni, illetve éjféltől a következő nap alkonyatáig szüneteltetni kell.

Mivel a készítmény nem hosszú hatástartamú, az imágók rajzáserősségétől függően ismételt védekezés(ek)re lehet szükség. A levéltetvek elleni védekezéseket előrejelzésre alapozva, az első levéltetű telepek megjelenésekor ajánlott megkezdeni.

A deltametrin nátriumion-csatorna módosító piretroid (IRAC Mode of Action Classification: 3A), kontakt hatásmechanizmusú rovarölő szer hatóanyag.

Légi kijuttatás: nem engedélyezett.

Ez a termékleírás tájékoztató jellegű, a készítmény felhasználása előtt olvassa el a címkéken található használati utasítást!

 

Információk

Paraméter Érték
Hatóanyagdeltametrin
Hatóanyag mennyiség100g/l
GyártóBAYER
RendeltetésRovarölõ szer
KészletRendelésre

Mellékletek

Fájl Név
Decis-Forte-1L-rovarol-szer-I-4610.pdf Decis Forte biztonsági adatlap
Decis-Forte-1L-rovarol-szer-I-4611.pdf Decis Forte engedélyokirat
Morainput logó
M input logó
Maros farmer logó
M Aqua logó
Biokal logó
Inpex logó
M gold logó